A găsit peste 7000 de lei pe stradă şi a crezut că îi norocos. S-a întamplat în data de 3 mai a.c., dată la care poliţiştii din Şimleu Silvaniei au identificat un bărbat de 48 de ani, din localitate, bănuit de comiterea infracţiunii de însuşirea bunului găsit.
Polițiștii au stabilit că un bărbat a pierdut suma de 7600 de lei, pe care o avea în buzunar, în timp ce se deplasa pe strada Simion Bărnuţiu, banii fiind găsiţi şi însuşiţi de un localnic.