Miercuri, 4 mai, polițiștii Postului de Poliție Bogdan Vodă au fost sesizați prin plângere de către o tânără de 24 de ani despre faptul că, în perioada 11-30 aprilie, în timp ce se afla la locuința sa din Bogdan Vodă, pe fondul consumului de băuturi alcoolice, a fost agresată fizic de către soțul ei în vârstă de 29 de ani.
Din cuprinsului actului de sesizare rezultă și faptul că bărbatul i-a adresat femeii amenințări că va recurge în continuare la acte de violență,