Campania “Împădurim Maramureșul” a continuat astăzi în Maramureșul Istoric, la Ocolul Silvic Dragomirești.
Reprezentanți ai Consiliului Județean Maramureș, ai Inspectoratului Școlar Județean, ai Direcției Silvice Maramureș împreună cu elevi și profesori de la Școala Gimnazială “Liviu Rebreanu” Dragomirești au plantat aproximativ 12.000 de puieți de gorun pe o suprafață de 3 hectare.
”Pădurea și natura înseamnă viață, iar prin aceste acțiuni, echipa Consiliului Județean dorește să contribuie la creșterea ariilor împădurite din județ, la combaterea poluării, iar prin implicarea elevilor,