Un TIR condus de un bărbat din Miercurea Ciuc s-a răsturnat, în această dimineață, în localitatea Chiraleș din Bistrița-Năsăud, pe DJ 151.
Șoferul nu a suferit răni și a ieșit singur din cabină. În schimb, s-a ales cu un dosar penal din cauza alcoolemiei.
„În această dimineață, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Lechința au intervenit la un accident rutier produs pe Drumul Județean 151 în Chiraleș.