Jurnaliștii brașoveni au participat joi la Cupa Forțelor Terestre la Tir „Sarmizegetusa 100”, alături de reprezentați ai autorităților publice locale, instituțiilor naționale de apărare și ordine publică, dar și membri ai comunității locale, informează Radio România Brașov FM.
Evenimentul a avut loc la poligonul de tragere Măgurele din Brașov și a fost organizat de Brigada 2 Vânători de Munte „Sarmizegetusa” pentru că pe 23 aprilie este Ziua Forțelor Terestre.
„În cadrul ședințelor de tragere, după o prelucrare temeinică a regulilor și măsurilor de siguranță,