Astăzi, 19 aprilie 2022, în jurul orei 11.50, polițiștii Biroului Rutier, din cadrul Poliției Municipiului Aba Iulia au depistat un tânăr, de 22 de ani, din comuna Unirea, în timp ce conducea un autoturism, pe Bulevardul Republicii din municipiu, având dreptul de a conduce autovehicule suspendat.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate pentru săvârșirea infracțiunii de conducere fără permis.