Astăzi, 19 aprilie 2022, în județul Alba s-au înregistrat 7 noi cazuri de COVID-19, potrivit informațiilor furnizate de Grupul de Comunicare Strategică.
Dintre aceste cazuri, 2 au fost atribuite orașului Cugir.
Localitățile din care provin cazurile de COVID-19 confirmate astăzi, 19 aprilie 2022, în județul Alba:
AIUD – 1 caz
ALBA IULIA – 2 cazuri
BLAJ – 1 caz
CUGIR – 2 cazuri
SEBEȘ – 1 caz
Luni,