Un tânăr, în vârstă de 18 ani, a fost găsit în șoc hipotermic într-un șanț de pe marginea unui drum din comuna hunedoreană Luncoiu de Jos. El ar fi căzut de pe bicicletă, fiind în stare de ebrietate, și nu s-a mai putut ridica.
Totul s-a întâmplat în noaptea de luni spre marți. Tânărul a fost preluat de un echipaj medical și transportat la Spitalul Municipal din Brad.
„În data de 28 februarie 2023, în jurul orei 03:00, poliţiştii au fost sesizați telefonic de personalul medical al Spitalului Municipal Brad despre faptul că la unitatea medicală a fost adus un tânăr care ar fi căzut de pe bicicletă. În urma cercetărilor, poliţiştii au stabilit că biciclistul, un tânăr în vârstă de 18 ani, din comuna Luncoiu de Jos, a fost găsit de către echipajul medical căzut în șanțul drumului comunal 16A, din satul Luncoiu de Jos, fiind în șoc hipotermic și având bicicleta lângă el. În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea ușoară a biciclistului, care a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,69 de mg/l, alcool pur în aerul expirat”, a informat Inspectoratul de Poliție al Județului (IPJ) Hunedoara.
În cauză, poliţiştii au întocmit un dosar de cercetare penală.
Acest articol Tânăr de 18 ani, găsit în șoc hipotermic într-un șanț de pe marginea unui drum, la Luncoiu de Jos a aparut prima data in Servuspress.