Istoricul Gheorghe Anghel a primit titlul onorific de Cetățean de Onoare al Municipiului Alba Iulia, pentru activitatea de peste 40 de ani în cadrul Muzeului Unirii
Gheorghe Anghel a primit titlul onorific de Cetățean de Onoare al Municipiului Alba Iulia, pentru activitatea de peste 40 de ani în cadrul Muzeului Unirii Pe 27 februarie 2023 am mai adăugat o filă importantă în Cartea de Onoare a Municipiului Alba Iulia!