Președintele Alianței T.A.T.A, Bogdan Drăghici, a murit în această dimineață, după ce mașina în care se afla ar fi intrat intenționat în gardul Ambasadei Rusiei la București. Acesta a murit carbonizat, Drăghici fiind condamnat chiar ieri de instanță la 15 ani și 4 luni de închisoare pentru că și-ar fi abuzat sexual fiica vitregă. Decizia instanței de judecată nu era însă definitivă.
„În această dimineață, în jurul orei 06.00 a fost sesizat un eveniment, în care a fost implicat un autoturism, care a părăsit șoseaua și s-a lovit de gardul unei reprezentanțe diplomatice. » Mai multe detalii