La Centrul de Cultură Arcuș (Casa Muzicii, Sfântu Gheorghe, str. Oltului nr. 6) va avea loc miercuri, 28 iunie a.c., ora 19.00,o serată de chitară clasică. Interpretează Filip Zsombor (chitară clasică) și lect.dr. Mihaela Pavel (pian). În program lucrări de Bach, Telemann, Paganini, Morel, Tedesco, Piazzolla. Bilet intrare concert: 20 lei. Doritorii pot procura bilete […]
Articolul Serată de chitară clasică, la Sfântu Gheorghe apare prima dată în Mesagerul de Covasna.