„Statu’ la vase în Lunea Paștelui”, obicei tradițional unic în România, va fi reluat la Șugag, după ce a fost întrerupt în perioada pandemiei. Acesta este unul dintre cele mai vechi obiceiuri tradiționale românești, care se păstrează în a doua zi de Paşte, fiind organizat de Consiliul Județean Alba prin Centrul de Cultură „Augustin Bena”, […]
The post Luni,