Sute de persoane au trecut azi, 20 mai, pragul Casei Armatei pentru a participa la Bursa Locurilor de Muncă, prima organizată după pandemia de coronavirus. În organizarea Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Maramureș, evenimentul a fost un succes, fiind contactați un număr de 224 agenți economici din județ și 3 angajatori de inserție. Au răspuns invitației 35 de angajatori și 3 angajatori de inserție, oferindu-se participanților 509 locuri de muncă vacante.
„La această ediție a bursei,