Primăria și Consiliul Local al Municipiului Sebeș, Centrul Cultural „Lucian Blaga” Sebeș au plăcerea de a vă oferi duminică, 17 aprilie 2022 (duminica Floriilor), începând cu ora 11.30, un emoționant concert de pricesne găzduit de Biserica „Învierea Domnului” (biserica mare), invitat special fiind părintele Doru Gheaja.
Credincioșii greco-catolici păstoriți de părintele Florin Gatea, la biserica „Sfânta Cruce”, vor primi în dar un buchet de cântece de Paște pentru copii de la Corul „DoReMi” al Centrului Cultural „Lucian Blaga” Sebeș, » Mai multe detalii