Centrul de Cultură „Augustin Bena”, din subordinea Consiliului Județean Alba, a organizat, în perioada 21 februarie – 11 aprilie 2022, Concursul Național de Artă Fotografică „Familia Regală a României”, concurs inițiat cu scopul promovării Centenarului Încoronării Regelui Ferdinand și a Reginei Maria la Alba Iulia.