Începand de maine, 22 august, împreună cu Poliția Locală și Compartimentul de mediu din cadrul Primăriei Baia Mare, va fi demarată o nouă actiune de monitorizare a modului în care se face separarea la sursă a deșeurilor. ADI Deșeuri Maramureș spune că acțiunea va începe în zona de case a municipiului, urmând ca în perioada următoare să se desfășoare, în paralel, și în zona de blocuri.
„Pubelele cu un conținut neconform al deșeurilor nu vor fi ridicate. Pe acestea vor fi lipite stickere pe care va fi marcat motivul neconformității. » Mai multe detalii