FC Brașov nu a simțit încă gustul victoriei în acest debut de Liga 2. După 0-1 cu CSC Selimbăr și 1-1 cu Minaur Baia Mare Mare, elevii lui Dan Alexa au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat sâmbătă, la Timișoara, cu Poli.
Dan Alexa spune că e mulțumit cu acest egal. ”Până la urmă, ținând cont de condițiile în care s-a jucat de la eliminare, suntem mulțumiți cu egalul acesta. Deși pe final puteam să înscriem. Am avut trei situații foarte bune. La fel de adevărat e că și la bara lui Benzar,