Primăria Baia Mare va acorda și în acest an subvenții proprietarilor care vor să își sterilizeze animalele de companie. Anunțul a fost făcut de către viceprimarul Pap Szolt Istvan, care ține să reamintească băimărenilor că subvenția se acordă doar dacă sunt îndeplinite niște condiții.
„Continuãm și în 2022 acţiunea de acordarea a unei subvenţii pentru sterilizarea câinilor. Autoritatea Publică Locală a Municipiului Baia Mare vine în sprijinul proprietarilor de câini, prin acordarea unei subvenţii pentru sterilizarea câinilor, atât masculi cât și femele. » Mai multe detalii