Un șofer a fost suprins în trafic, pe drumul dintre Sibiu și Agnita, în timp ce efectua o depășire periculoasă. Din cauza inconștienței, aproape că s-a izbit de mașina care venea din sens opus. Șoferul de pe contrasens s-a văzut nevoit să frâneze pentru a evita impactul.
Un cititor Ora de Sibiu a surprins, în trafic, un șofer care a efectuat o depășire extrem de periculoasă. Acesta a evitat un accident, care ar fi fost provocat din cauza lui, ca prin urechile acului.