Ședința de Consiliu Local de azi a fost una în care s-a discutat mult, printre altele, și despre gratuitățile care să se acorde celor care iubesc călătoriile cu trenulețul din Parcul Municipal Regina Maria. La final s-a decis ca toți copiii din oraș și nu numai să călătorească gratuit cu trenulețul din Parcul Regina Maria pe tot parcursul lunii iunie, conform unui amendament aprobat azi în cadrul ședinței de Consiliu Local.
Apoi, s-a mai decis instituirea gratuității între orele 10.00-12.00 în zilele de funcționare ale trenulețului pe tot parcursul anului 2022,