Romanii acum sunt puși pe economisit bani. Facturile mari la gaze și curent au dat peste cap viața tututor, iar acum becul stă mai puțin aprins acum, apă mai puțină la robinet, iar aragazul și centrala termică doar cand e musai se pornește. Însă ce nu știu mulți este că aparatul de aer condiționat este unul dintre marii consumatori de energie din casă, fiind responsabil pentru circa 17% din consumul anual al unei gospodării.
Înlocuirea unui aparat vechi,