Înaltpreasfințitul Părinte Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, împreună cu Preasfințitul Părinte Iustin, Episcopul Maramureșului și Sătmarului, s-au aflat weekendul trecut la Ariniș, acolo unde a avut loc un eveniment dedicat celui care a fost Mihai Olos. Tot duminică cei doi ierarhi au binecuvântat capela de cimitir, respectiv au resfințit biserica parohiei din localitate.
„Trebuie să punem pietre, nu lemne, că lemnele ne-o cam putrezit. Am avut noi cruci de lemn,