Adrian Bibu a fost candidatul PNL la alegerile locale din anul 2020. Acum ocupă funcțiile de consilier local, administrator al județului și președinte al filialei municipale a partidului. Are multe proiecte în derulare și spune cu tărie că dacă vor fi duse la bun sfârșit va candida din nou pentru funcția de primar al Sibiului.
”Astăzi, PNL Sibiu, ca și candidat în 2024 la Primăria Sibiu îl are tot pe Adrian Bibu. Eu știu lucrurile astea din sport: dacă totul merge bine, ne facem treaba,