CS Minaur a reușit o victorie importantă în deplasarea de azi de la Timișoara, în cadrul unui joc din cadrul etapei cu numărul 9 din Liga Zimbrilor. La finalul minutelor regulamentare de joc CS Minaur avea 30 de goluri marcate, față de cele 25 ale Timișoarei.
Pentru CS Minaur următorul meci va fi vineri, pe 4 noiembrie, cand va juca acasă cu Odorhei.
Etapa a 9-a
Dinamo București – CSM București: 38-24
Potaissa Turda – CSM Constanța: 27-28
SCM Politehnica Timișoara – CS Minaur Baia Mare: 25-30
HC Buzău – CSM Vaslui: 35-31
CSM Bacău – CSU Suceava (duminică,