Meteorologii anunță că valul de căldură se intensifică și sunt așteptate temperaturi deosebit de ridicate pentru această perioadă. În acest context, Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis noi avertizări, județul Hunedoara aflându-se sub incidența unui Cod portocaliu de caniculă, disconfort termic accentuat, pe parcursul zilei de miercuri, 19 iunie. “Valul de căldură se va […]
Acest articol Valul de căldură se intensifică. Miercuri, Cod portocaliu de caniculă în județ a aparut prima data in Servuspress.