Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o avertizare Cod galben de temperaturi ridicate, disconfort termic ridicat, caniculă, ce vizează mai multe județe din țară, printre care și Hunedoara. Atenționarea este valabilă pe parcursul zilei de marți, 18 iunie. Potrivit ANM, în Oltenia, Banat, sud-vestul Transilvaniei și în cea mai mare parte a Munteniei se vor înregistra […]
Acest articol Val de căldură. Județul Hunedoara, sub Cod galben de caniculă, pe parcursul zilei de marți a aparut prima data in Servuspress.