Un tânăr medic, de 31 de ani, din Timișoara, care profesa la Deva, a dispărut în apele lacului Gozna, din localitatea Văliug, județul Caraș-Severin. Acesta ar fi mers, duminică, împreună cu câțiva prieteni, să petreacă o zi în acea zonă de agrement. La un moment dat, tânărul a intrat în apă pentru a înota și nu a mai ieșit la mal.
La fața locului, s-au deplasat mai multe echipaje de salvare care au început să-l caute. În sprijin, au fost solicitate și echipaje de scafandri de la Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Arad și ISU Hunedoara.
“Din primele verificări, polițiștii au stabilit că, bărbatul de 31 de ani, din județul Timiș, se afla împreună cu alți prieteni, pe un ponton amenajat pe malul Lacului Gozna, ar fi fost văzut intrând în lac pentru a înota și nu ar mai fi fost văzut ieșind la mal”, a informat Inspectoratului de Poliție al Județului (IPJ) Caraș – Severin.
Tânărul, de profesie medic specialist Obstetrică – Ginecologie, locuia în Deva.
Echipajele de intervenție continuă căutările.
Sursa foto: opiniatimisoarei.ro
Acest articol Un tânăr medic, care profesa în Deva, dispărut în apele Lacului Gozna a aparut prima data in Servuspress.