Un tânăr dintr-un sat din Bistrița-Năsăud a evedat din arestul la domiciliu, fiind prins de polițiști în localitatea vecină. Tânărul are 19 ani și este din Orazina, un sat din comuna Târlișua, sat ce are cu puțin peste 100 de locuitori, conform ultimului recensământ. Acesta a fost prins plimbându-se prin Agrieș, o localitate care se află tot în comuna Târlișua.