Un nou punct gastronomic s-a deschis astăzi în Bistrița-Năsăud, în zona Cormaia din Sângeorz-Băi. Victorița lu’ Ilie e gata să primească oaspeți într-o ambianță tradițională, cu bucate din gastronomia locală: sarmale, mămăligă, ciorbe, tocănițe, deserturi și aperitive.
La inaugurarea punctului gastronomic a fost prezent și președintele Consiliului Județean, Emil radu Moldovan,