Un bărbat, în vârstă de 32 de ani, din municipiul Orăștie, a fost dat dispărut de familie. Acesta a plecat, în urmă cu două zile, spre Germania. Soția sa, care nu a mai putut lua legătura cu el din momentul în care acesta a ajuns în aeroportul din Sibiu, a cerut ajutorul poliției.
„La data de 15 martie 2023, Poliția Municipiului Orăștie a fost sesizată de o femeie cu privire la faptul că soțul său, Picu Dănuț Laurențiu (foto), de 32 de ani, din Orăştie, a plecat în data de 14 martie 2023, la ora 06:00, spre aeroportul din Sibiu, pentru a se deplasa în Germania. Femeia a declarat faptul că, de când a ajuns în aeroportul din Sibiu, soțul său nu a mai putut fi contactat telefonic. Din momentul primirii sesizării, poliţiştii hunedoreni au demarat activităţi specifice în scopul depistării bărbatului, care a fost dat în urmărire naţională”, a informat Inspectoratul de Poliție al Județului (IPJ) Hunedoara.
Semnalmente
Bărbatul dat dispărut are o înălțime de 1,75 metri, 80 de kilograme, ochi căprui, păr negru, nu are tatuaje sau alte semne particulare. În momentul plecării de la domiciliu, acesta purta un trening și încălțăminte sport, de culoare maro.
Poliţiştii continuă activităţile investigative şi de căutare şi le solicită tuturor celor care deţin informaţii utile depistării celui în cauză, să apeleze de urgenţă Poliţia la numărul unic 112.
Acest articol Un bărbat din Orăștie, plecat spre Germania, dat dispărut. Nu a mai putut fi contactat telefonic de când a ajuns în aeroport a aparut prima data in Servuspress.