Un bărbat cu un topor în mână a intrat în sediul Primăriei orașului Hațeg și a început să spargă geamurile. Incidentul s-a petrecut astăzi. O patrulă de jandarmi și de polițiști l-au imobilizat.
“Astăzi, în jurul orei 12:00, Poliția Orașului Hațeg a fost sesizată pe numărul de urgență 112 cu privire la faptul că un bărbat înarmat cu un topor a spart mai multe geamuri din sediul Primăriei Orașului Hațeg și a urcat la etajul 1 al instituției, nemulțumit fiind de faptul că nu i-a fost acordată o locuință socială (nu au rezultat victime în urma acțiunii bărbatului). Imediat, la fața locului s-au deplasat polițiștii de ordine publică împreună cu o patrulă de jandarmi, care l-au imobilizat pe bărbat și l-au condus la sediul Poliției Orașului Hațeg. În cauză, polițiștii au întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul comiterii infracțiunilor de distrugere și tulburarea ordinii și liniștii publice. Bărbatul, în vârstă de 49 de ani, din Hațeg, urmează a fi reținut pentru 24 de ore”, a informat Inspectoratul de Poliție al Județului (IPJ) Hunedoara.
Știre în curs de actualizare
Acest articol Un bărbat cu un topor în mână a intrat în sediul unei primării din județ și a spart geamurile a aparut prima data in Servuspress.