Administrația Prezidențială a comunicat faptul că fostul președinte Traian Băsescu nu mai beneficiază de indemnizația de 75%, cuvenită în calitate de fost șef de stat. Decizia vine ca urmare a deciziei instanței prin care Traian Băsescu a fost declarat colaborator al Securității.