Tenismena Miriam Bulgaru, eliminată în primul tur al calificărilor la Wimbledon 2024!
Albaiulianca Miriam Bulgaru (CSM Unirea Alba Iulia) a fost eliminată în primul tur al calificărilor la Wimbledon 2024, al treileea turneu de Mare Șlem al anului. Sportiva din Cetatea Marii Uniri a pierdut, scor 2-6, 1-6 cu Lulu Sun (Noua Zeelandă, nr. 123 WTA), meci care a durat doar 58 de minute.