Tenismena Miriam Bulgaru (CSM Unirea Alba Iulia), eliminată în primul tur la turneul WTA de la Hamburg
Albaiulianca Miriam Bulgaru a fost eliminată în primul tur al tabloului principal de simplu al turneului WTA 250 de la Hamburg. Tenismena legitimată la CSM Unirea Alba Iulia a pierdut în două seturi împotriva favoritei nr. 5 Julia Grabher (Austria, 27 ani,