Suntem pe ultimul loc în Europa în ceea ce privește donarea de sânge! Doar un sfert dintre românii care trăiesc în mediul urban au făcut-o
Suntem pe ultimul loc în Europa în ceea ce privește donarea de sânge! Doar un sfert dintre românii care trăiesc în mediul urban au făcut-o Românilor le este teamă să doneze sânge, deși sunt conștienți că astfel pot salva mulți bolnavi.