Ministrul Muncii, Marius Budăi, a anunțat miercuri, 12 octombrie, că vor fi implementate două proiecte finanţate din fonduri europene destinate angajării tinerilor şi persoanelor peste 45 de ani. Valoarea celor două proiecte, care se vor derula până la finalul anului viitor, este de 57 milioane de euro. „Am atras noi fonduri europene pentru subvenţionarea angajării […]
Articolul Subvenții pentru firmele care angajează persoane de peste 45 de ani. „Valoarea celor două proiecte este de 57 milioane de euro” apare prima dată în Mesagerul de Covasna.