Două cluburi de arte marțiale din Sibiu, Puma și Hwarang au participat în lotul României, la Campionatul European de Taekwon-do, din Croația. România a obținut Locul 1 la Taekwon-do ITF în Europa.
Sportivii cluburilor sibiene „Puma” și „Hwarang” au obținute premii excepționale în cadrul campionatului de Taekwon-do, desfășurat în perioada 26 aprilie – 1 mai 2022, în Croația.
„Sportivii clubului Puma sunt componenți ai lotului național, am avut 14 sprotivi, antrenori și un arbitru. Din patru zile am obținut medalii în trei zile,