foto: arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2020/07/trafic-valea-oltului-c-4-1200×568.jpeg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2020/07/trafic-valea-oltului-c-4.jpeg” title=”Bărbat din Constanța, prins la volan fără permis pe Valea Oltului 6″/>Un bărbat din județul Constanța a fost prins pe picior greșit chiar de 1 mai. Acesta s-a ales cu un dosar penal fiindcă a condus o mașină deși avea permisul suspendat. Polițiștii l-au prins pe Valea Oltului.
„La data de 01 mai, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control pe Drumul Național 7, în comuna Racovița, un autoturism înmatriculat în Constanța și condus de un bărbat de 31 de ani”, informează reprezentanții IPJ Vâlcea.
În urma verificărilor efectuate polițiștii au constatat că bărbatul are suspendat dreptul de conduce autovehicule,