Situația financiară de la FC Hermannstadt nu e tocmai plăcută. Președintele AFAN, Emilian Hulubei a făcut un anunț cu privire la situația clubului sibian.
Chiar din rândul Hermannstadt-ului s-a recunoscut faptul că sunt restanțe către jucători, iar vestea publică făcută de Emilian Hulubei pune punctul pe ”i” în ceea ce privește, cu adevărat, amplitudinea problemelor de acolo. Pentru că e în insolvență, FC Hermannstadt are obligația să nu întârzie plățile către angajați, iar acest detaliu deja s-a întâmplat, relatează prosport.
Datoria pentru care clubul din Sibiu a intrat în insolvență este de ordinul milioanelor de euro,