Un sibian s-a ales cu dosar penal după ce a fost prins de polițiști conducând un autoturism neînmatriculat în Arpașu de Sus. Omul avea permisul de conducere suspendat.
„La data de 14 aprilie a.c., în jurul orei 18,30, în cadrul acțiunilor de prevenire și combatere a ilegalităților din domeniul silvic, polițiștii Serviciului de Ordine Publică din cadrul I.P.J. Sibiu au oprit un autoturism care nu avea plăcuțe cu numărul de înmatriculare montate, condus pe DC 105P, în localitatea Arpașu de Sus”,