Consiliul Județean Sibiu a semnat în această săptămână două contracte pentru elaborarea studiilor de fezabilitate în vederea amenajării a două piste de biciclete: una între Municipiul Sibiu și stațiunea balneoclimaterică Ocna Sibiului și o alta spre localitatea turistică Cisnădioara.
“Să merg pe bicicletă este una dintre activitățile mele preferate și am convingerea că mulți dintre sibieni, și nu numai, preferă acest mijloc de transport, care aduce la pachet sănătate pentru sine, dar și pentru mediul înconjurător. De aceea, prin cele două piste de bicicletă pe care ne dorim să le realizăm,