Parcul Sub Arini va primi o nouă înfățișare după ce lucrările de reamenajare vor fi terminate. Deocamdată proiectul se află în faza DALI, iar discuțiile sunt în toi. Săptămâna aceasta, arhitecți, urbaniști, dar și locuitori din zona respectivă au discutat cu primarul orașului pentru a ajunge la un numitor comun, în urma valului de comentarii pe seama reamenajării.
Asociația pentru Înfrumusețarea Orașului Sibiu (AIOS) a invitat arhitecți, botaniști, urbaniști și sibieni care locuiesc în zona Sub Arini la o discuție despre proiectul viitorului parc aflat acum în etapa de proiectare DALI.