Un incident apărut în ședința Comisiei de Sistematizare a Circulației din cadrul Primăriei Baia Mare de zilele trecute a făcut ca în acest moment mașinile de poliție să nu mai poată parca în fața sediului Poliției Baia Mare. Asta înseamnă că Poliția Locală a ajuns în situația în care poate amenda Poliția Națională pentru parcare în loc unde acest lucru este interzis și semnalizat ca atare.
Totul a plecat de la un schimb de replici între primarul de Baia Mare și șeful Biroului Rutier Baia Mare în cadrul ședinței Comisiei de Sistematizare a Circulației Baia Mare de săptămana trecută.