Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Irineu, sâmbătă, 2 decembrie 2023, în municipiul Alba Iulia, a avut loc Întâlnirea anuală a tinerilor ortodocși din Arhiepiscopia Alba Iuliei, eveniment organizat în contextul manifestărilor dedicate Zilei Naționale a României.