În toamna anului trecut, Florin Dumitrescu, Sorin Bontea și Cătălin Scărlătescu anunțau că părăsesc Chefi la Cuțite și Antena 1, iar câteva luni mai târziu, adică în această primăvară, PRO TV dezvăluia că bucătarii s-au întors la emisiunea care i-a făcut cunoscuți: MasterChef.
Între timp, la PRO TV a ajuns și Gina Pistol, care va prezenta MasterChef, după ce ea în trecut a fost prezentatoare la Antena 1, la Asia Express și la Chefi la Cuțite.
„Este o chestie normală. E cum ar trebui să fie,