Trei puncte de prim ajutor și de distribuție a apei potabile se vor afla în perioada următoare, în municipiul Bistrița, în cadrul unui plan de măsuri adoptat de Primăria Bistrița pentru prevenirea incidentelor în timpul perioadelor de temperaturi extreme.
Acestea se vor amplasa, prin grija Serviciului de Protecție Civilă si Voluntariat din cadrul municipiului Bistrița, în intervalul orar 12.00-18.00,