Polițiștii din cadrul Biroului Siguranța Școlară, împreună cu cei din cadrul Poliției orașului Ulmeni, au desfășurat zilele trecute, o acțiune preventivă la cele două structuri aparținând Școlii Gimnaziale Chelința din localitatea Ulmeni. Potrivit informațiilor furnizate de către Inspectoratul de Poliție al județului Maramureș, acțiunea a avut ca scop prevenirea absenteismului școlar și a faptelor cu violență în incinta și în zona adiacentă a unității de învățământ.
„Cu ocazia activităților desfășurate s-a urmărit conduita elevilor în cadrul orelor și,