În județul Alba plăcuțele de înmatriculare auto vor fi eliberate pe loc de luni 2 mai. Certificatul de înmatriculare va fi trimis prin poștă. De luni, 2 ma, i se va trece la sistemul online de înmatriculare a vehiculelor la Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Alba.