Astăzi, 8 aprilie 2022, la Sebeș s-a desfășurat prima zi a acțiunii de ecologizare având ca scop un oraș mai curat, dar și dezvoltarea spiritului de voluntariat în rândul celor mai tineri cetățeni.
Au participat circa 2000 de elevi și cadre didactice din toate instituțiile de învățământ locale, precum și voluntari din serviciile publice subordonate primarului Municipiului Sebeș.