Un bărbat și o femeie din comuna Dumitra, Bistrița-Năsăud, au fost reținuți în urma unor percheziții. Conform unui comunicat al IPJ BN, cei doi sunt bănuiți de furt calificat. În urma perchezițiilor, polițiștii au confiscat 7800 de euro și 8900 de lei, precum și elemente vestimentare și încălțăminte, despre care se crede că provin din furturi.
„La data de 24 iunie a.c.,